RSS
 

Polacy na Chorwacji wrzucili robaki do lodów aby nie płacić rachunku

18 Lip

Dużo się pisze o nieuczciwości biur podróży, ale dzisiaj konkretny przykład o nieuczciwości samych… klientów. Tak zachowują się klienci-turyści na wakacjach. Zapewne nie jest to jedyny taki przypadek, tu sytuacja jaka zdarzyła się na Chorwacji, jednak… restaurator „złapał turystów” na gorącym uczynku zwykłego oszustwa. Pomijam wstyd, zażenowanie oraz antyreklamę jaką te osoby zrobiły całej rzeszy polskich turystów na Chorwacji. Zatem nie powinien dziwić fakt, że możemy niedługo być na Chorwacji zwyczajnie niemile widziani.
Cóż… Polak potrafi… nawet narozrabiać :-/

Gazeta.pl WB 12.07.2016
Polacy na wakacjach w Chorwacji. Wrzucili robaki do lodów, żeby nie płacić rachunku

Polska rodzina próbowała „przechytrzyć” restauratora w chorwackiej miejscowości Rovinj nad Adriatykiem. Aby nie płacić rachunku, Polacy wrzucili do lodów robaki.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy właściciel kawiarni „Katarina” opublikował w sieci wideo z monitoringu. Na nagraniu widać ogródek lokalu, przy jednym ze stolików widać rodziców z dwójką dzieci. W pewnym momencie mężczyzna szybkim ruchem wsypuje na talerz zawartość torebki, którą otworzył pod stołem.

Chwilę później rodzina wezwała kelnera, by złożyć zażalenie na robaki w jedzeniu. Właściciel relacjonuje, że obsługa przeprosiła i anulowała rachunek, ale jednocześnie sprawdzono monitoring. Gdy Polakom pokazano nagranie, szybko zapłacili i uciekli.
Restaurator zwrócił się do innych pracowników gastronomii, by uważali na „rodzinę oszustów z Polski”.

Wideo na YouTubie i artykuły w lokalnych mediach komentuje wielu Polaków. „Jestem z Polski, od kilku lat jeżdżę na wakacje do Chorwacji. Jest mi zwyczajnie wstyd za takie zachowanie naszych rodaków. Przepraszamy i prosimy, żebyście nie oceniali wszystkich jedną miarą. Nie każdy Polak to złodziej” – napisała Paula. „O rany, ale wstyd” – dodała Agnieszka.

Informacje o „chytrych Polakach” podają też główne chorwackie media.

Polacy-w-Chorwacji-wstyd

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
 

statystyka