RSS
 

Ekspert z zakresu: Hotelarstwo

Opinia Eksperta ds. Hotelarstwa
Od wielu już lat współpracuję z Hotelami o różnym standardzie zarówno w Polsce jak i zagranicą. Każdy z Hotelarzy chce a przynajmniej powinien się o to bardzo starać, aby to właśnie jego obiekt był jak najlepszy, cieszył się dobra opinią, miał swoja dobrą renomę i dużo zadowolonych gości.

Jednak czasami „uciekają” właścicielom hoteli drobne szczegóły, niuanse, które rzutują na komfort gości, prace personelu, obsługę hotelu. W codziennym funkcjonowaniu hotelu można wielu spraw nie zauważyć, zbagatelizować. Dobrze zatem mieć niezależną opinię eksperta w tym zakresie.

Opinie dotyczące hotelu wykonuję na zlecenie samych hotelarzy jak i instytucji, oprócz takich oczywistych spraw jak czystość pokoi, sprawdzam funkcjonowanie hotelu, obsługę i pracę pracowników, poziom hałasu w pokojach, funkcjonowanie służby pięter, działanie i funkcjonowanie recepcji, systemów rezerwacyjnych, działanie restauracji hotelowej, zwykłą życzliwość personelu oraz wiele, wiele innych spraw.
Opinia ma na celu wykrycie i udoskonalenie działa i funkcjonowania hotelu, ku większemu obłożeniu i zadowoleniu samych gości.

Opinia składa się przeważnie z kilku części i zawiera takie elementy jak:
Każda opinia zawiera w swojej treści:
– dane podstawowe o hotelu,
– plusy i minusy dotyczące położenia hotelu,
– przebieg, czas i rodzaj przeprowadzonej kontroli hotelu,
– uwagi dotyczące danego tematu i funkcjonowania hotelu,
– zalecenia oraz propozycje usprawnienia i poprawy działania hotelu,
– wnioski i sugestie w jaki sposób zwiększyć obłożenie hotelu,
– podsumowanie opinii.

Koszt opinii
Opinie wyceniane są indywidualnie na podstawie wielkości obiektu hotelowego, zakresu wykonania opinii, ustalenia danego problemu czy zagadnienia. Na każdą wykonaną opinie wystawiana jest faktura VAT.

Prawa autorskie
Sporządzona opinia jest chroniona prawem autorskim i podpisana moim imieniem i nazwiskiem. Oznacza to, że moja opinia nie może być kopiowana, rozpowszechniana, wykorzystywana, we fragmentach czy w całości bez mojej wiedzy i zgody bez względu na rodzaj nośnika i formę treści.

Znaczenie opinii
Opinia może mieć znaczenie jeśli dotyczy też sporów czy reklamacji klientów. Sporządzam również opinie dla: Sądu, Prokuratury, Policji jako Biegły Sądowy z zakresu Turystyka i jest to zawsze opinia pomagająca danej instytucji w sprawie. Zatem zakres opinii może mieć różne zastosowanie i znaczenie.

 Jako Ekspert do spraw Turystyki i Hotelarstwa, publikowałem też różne artykuły prasowe.

Komentowanie wyłączone.

 

statystyka